21+

Реформу розпочато: Хорватія запустила реєстр самовиключених гравців

В рамках загальної реформу гемблінгу в Хорватії запустили реєстр самовиключених гравців

Завідуватиме реєстром Інститут громадського здоров’я країни, пише iGaming express.

Підключитися до нього оператори повинні до 1 січня 2026 року. Система дозволить усім компаніям верифікувати статус гравця (перевіряти, чи немає його прізвища у реєстрі) в режимі реального часу.

І це не єдина зміна, до якої доведеться адаптуватися операторам.

Які кроки включає гральна реформа в Хорватії

Так, кафе, бари, розважальні центри повинні до кінця 2025 року прибрати беттіннові термінали самообслуговування (kladomati). На думку влади, вони не можуть забезпечити достовірну процедуру перевірки особи.

Також реформа включає заборону зовнішньої реклами поблизу гральних закладів та зменшення присутності промоушену гемблінгу у громадських місцях.

Міністерство фінансів збирається проводити регулярні перевірки дотримання норм та відсутності неліцензованої діяльності.

У 2026-му стартує другий етап реформи, який включає заборону гральної реклами у денний час, підвищення ліцензійних платежів та запровадження диференційованої системи оподаткування виграшів.

Чому у Хорватії посилюють контроль грального бізнесу

До посилення обмежень владу підштовхнуло дослідження Інституту громадського здоров’я, в якому з’ясувалося, що 73% хорватських старшокласників бодай раз робили ставку і 13% демонстрували ризиковану поведінку.

Відповідно, такі дані мотивували владу посилити систему захисту гравців.

Нагадаємо, український регулятор PlayCity наразі готує оновлену версію реєстру осіб, ізольованих від азарту. У ній повинен бути зручний інтерфейс та посилений захист персональних даних.