fbpx Эксперты – за справедливость | Gamingpost.net
captainslot.consulting
Количество выданных лицензий: 3033 Бюджет выполнен на 23.6% Подробнее

Эксперты – за справедливость


В Киеве собрались известные эксперты, чтобы обсудить уровень конфликта между законодателями и легальным азартом

  • Новости
  • 2023-04-27 00:32
  • 1010
Читать на:

Война доминирует в информационном пространстве. Но если противостояние с россиянами – действительно тема, которая заслуживает всего возможного внимания общества, то война, которую законодатели развязали против легального азарта – удивляет.

Действительно, принять закон, чтобы легализовать азарт, но не принять поправки в налоговый кодекс, чтобы бизнес мог работать – нонсенс. Как и ввести самые высокие лицензионные платежи и самые высокие налоги одновременно, при этом удивляясь, почему ни один из международных игроков рынка даже не смотрит в сторону Украины. Как и увеличить лицензионные платежи, обещая, что вот-вот введут систему онлайн-мониторинга и тогда платежи снизятся – и не вводить ее уже почти три года. Можно перечислять еще многие факты, которые иначе как массированное системное противодействие легальному азарту расценить нельзя.

Когда несправедливость становится уже вопиющей – реагирует гражданское общество. В Киеве собрались эксперты, обычно не уделявшие внимания игорному бизнесу. Однако даже их удивила травля украинских компаний, предоставляющих легальные услуги азарта в сверхсложных условиях – когда с одной стороны идет война с россиянами, с другой – война с законодателями, прямо говорящими: мы ничего не сделаем, чтобы облегчить вам жизнь. А речь идет буквально о выживании.

«Смотрите, что происходит, когда не получается диалог государства с бизнесом: создаются условия, когда украинскому азартному бизнесу просто нерентабельно работать «в белую» – несбалансированные налоги, неравные правила, фискализация в «ручном режиме». В итоге, украинскую компанию, налогоплательщика, просто закрывают, а ее место на рынке занимают нелегальные российские, которые во время войны получают доступ к личным данным украинцев. А это уже не про недополученные доходы, это про национальную безопасность», – подчеркивает Игорь Макиевский. 

Обсудить тему "Конструктивный диалог бизнеса и государства" собрал известных экспертов Игорь Макиевский, и.о. председатели совета объединения организаций работодателей области отдыха и развлечений. Ниже – выводы участников события.

Андрей Вигиринский:

Як зазначив один з учасників, локація не лише символічна, а практично намолена. В минулому житті тут зародилась мрія про відкритість, прозорість, діалог, вироблення консолідованих рішень. 

Власне, сьогодні діалог також був відкритим, однак бракувало тих, від кого залежить вироблення державної політики, заснованої на принципах прогнозованості, виваженості та рівності. Ці люди, як вбачається перейшли в стан «недосяжності».

Важко говорити про державну політику, якщо певну галузь члени парламентського комітету  Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики оцінюють на предмет обсягу коштів, які в ній обертаються, за матеріалами публіцистичних видань, накшталт НВ. 

Власне, державна система онлайн-моніторингу, яка має забезпечити контроль валового доходу організаторів азартних ігор у режимі реального часу, мала бути створена протягом 2-х років з моменту набрання чинності відповідним законом, зараз уже третій добігає кінця, а її немає. Є припущення, наративи, гасла, але от чого немає то обліку та контролю. Є «ефективний» БЕБ, але водночас і такий що потребує перезавантаження та реформування БЕБ. 

Важко говорити, про прогнозованість, якщо спочатку приймається загальне правило щодо відтермінування сплати вартості ліцензій на час правового режиму воєнного стану, а у подальшому, вольовим управлінським рішенням, покладається зобов’язання сплатити, негайно, інакше прямуйте в народне господарство зі своїм колективом і бізнесом.

Одним словом, ручне регулювання, безумовно, геніальних людей, приводить до оберненого запиту, вже зі сторони бізнесу —  дайте рівні правила, засновані на всесторонньому вивченні питання, статистиці та офіційній комунікації і давайте їх дотримуватись. 

Не може рефері змінювати футбольні правила під-час гри, на користь певної команди, навіть, якщо вона і належить дружнім тобі партнерам. 

Алексей Буряченко:

Сьогодні був запрошений на цікавий та дуже інформативний захід від Об‘єднання організацій роботодавців галузі відпочинку та розваг і особисто його керівника Игорь Макиевский.

Це добре, що у бізнесу виникає потреба у спілкуванні з експертним середовищем, адже саме через таку широку комунікацію і реалізується спільна виграшна стратегія (win-win) – і держави, і суспільства, і бізнесу! Якщо якийсь сегмент починає штучно домінувати, такий дисбаланс одразу починають відчувати інші учасники процесу і в пошуках діалогу реалізують різні комунікаційні моделі.

Так, представники легального ігрового бізнесу, чиї інтереси представляє Ігор Макієвський, дуже стурбовані бажанням деяких представників держави надмірно фіскалізувати і податково навантажити суб'єктів ринку, навіть не зважаючи на системну кризу, воєнний стан та явний податковий дисбаланс, який так ще і залишається "Ахіллесовою п'ятою" цього бізнес-сегменту. Більше того, прозорі та єдині правила гри, які законодавець розробив та навіть прийняв у першому читанні, це законопроект № 2713-д, виявилися або штучно "замороженими", або, просто, "не на часі"...

Під час нашої бесіди я в чергове переконався у своїх аналітичних здібностях та таланту до прогнозування)))) Адже, велика кількість загроз, які я публічно озвучив у своїй статті, ще 2020 року (напередодні легалізації грального бізнесу), залишу її в коментарях, залишилися і досі не вирішеними і ситуація, насправді, тільки погіршується. Взаємна недовіра держави та представників грального бізнесу наближають цю ситуацію до патової, а це робочі місця, податки, банкруцтва і показники інвест-привабливості.

Так, за наявної інформації, ринок таки сегментувався в бік онлайну, як я і прогнозував, зовнішні інвестиції у 5-зіркові готелі так і не були реалізовані, але основне, що до сих пір так і не було впроваждено систему єдиного онлайн-моніторингу, яка закріплена в законі, але, але... Про цей кричущий факт давно уже у весь голос кричать, як безпосередньо учасники(оператори) ринку, так і цільові асоціації, які представляють їх інтереси, але віз і нині там.

"Деякі представники держави" просто витискають останні соки ще поки з живого бізнесу примушуючи працювати в завідомо несправедливих та дискримінаційних умовах. Навіщо? Відповідь дуже проста, щоб наповнити бюджет "тут і зараз" не зважаючи ні на поточну кон'юктуру, ні на відсутність "единих правил гри", ні, навіть, на можливість належним чином обліковувати реальні об'єми цього ринку через систему онлайн-моніторингу... просто гроші і все, далі хоч потоп. 

І скажу навіть більше, наскільки я зрозумів з сьогоднішньої бесіди, бізнес усе одно готовий виконувати УСІ свої зобов'язання перед державою чесно та відкрито, а навзаєм просить одного -- справедливого діалогу та єдиних "правил гри"! Ну що ж, як на мене, досить справедлива позиція.

Думаю, експертне середовище має допомогти налагодити містки порозуміння між цими суб'єктами у публічному експертному діалозі, до якого я із задоволенням долучуся, як виконавчий директор АОМС, якщо звичайно запросять)) Адже, я глибоко переконаний, що врахування інтересів #ОМС та суміжного бізнесу (готелі, ресторани, магазини, сфера обслуговування) має бути обов'язково. Адже, саме через реалізацію такої комплексної політики усі стейкхолдери будуть взаємозацікавленими у успішності та процвітанні один одного – і держава, і бізнес, і громади, і звичайна людина, а це найголовніше!

Пошук балансу  – це процес не одного дня, але коли сторони врахувавши взаємні помилки минулого намагаються його знайти, це, як на мене, уже заявка на успіх. Маю надію, далі буде)

Геннадий Дубов:

Коли зі звітності випливає, що крім молока корова почала давати й м'ясо – не варто поспішно радіти зростаючим прибуткам, бо в оглядній перспективі їх надходження імовірно припиниться взагалі.

Десь такий висновок вийшло зробити за наслідками дискусії з в.о. Голови ради об‘єднання організацій роботодавців галузі відпочинку та розваг Игорь Макиевский, присвяченої пошуку балансу між державними та приватними інтересами на прикладі ігорного бізнесу.

Оцінити існуючу збалансованість фіскальної політики у цій сфері, можна порахувавши можливість отримання прибутку за умови виплати 90-92% отриманого від клієнтів у вигляді їх виграшу та 10% податку із обороту.  Із такою «математикою» виходить, що для отримання прибутку слід перемогти не тільки конкурентів по ринку, а й саму математику. І, слід визнати, що окремі підприємці вміють кувати подібні перемоги, зазначивши при цьому, що така практика навряд є корисною для нашого майбутнього.

Яка математика переможе в цій сфері послідкуємо на прикладі прийнятого в першому читанні та незаслужено «забутого» законопроекту 2713-д, він вартий уваги.

Юрий Гаврилечко:

Війна вплинула на всі сфери життя українців і наклала свій відбиток на діяльність як бізнесу, так і владних інституцій. Але зараз, коли звільнено значну частину захоплених у перші місяці територій нашої держави від окупантів – процеси, призупинені від початку бойових дій, поступово відновлюються.

Зокрема, з’явилися всі підстави сподіватися, що реформа ринку азартних ігор нарешті має успішно завершитись. Для цього потрібно, насамперед, ввести в експлуатацію Державну системи онлайн-моніторингу (ДСОМ) та впорядкувати фіскальне законодавство.

Проте... тут постає слушне запитання: а як виглядатиме ринок (і доходи бюджету від ліцензій та податків) без найбільшого гравця українського ринку гемблінгу та IT? Нагадаю, що після введення санкцій, які призвели до блокування роботи Parimatch, значна частина ринку програмного забезпечення в сегменті В2В залишиться без технічного підтримки, що суттєво ускладнить та загальмує введення в експлуатацію ДСОМ...

Автор: Сергей Гинзбург

Новости игорного бизнеса в Украине и мире на gamingpost.net. Читайте также: 

Здоровая логика: Кыргызстан

Реклама азарта – мнение

Итальянские страсти вокруг законодательства

Читай также
Как отмыть 5 млрд – мастер-класс от нелегалов Новости

Как отмыть 5 млрд – мастер-класс от нелегалов

СБУ совместно с БЭБ разоблачило масштабную схему легализации денег от деятельности незаконного онлайн-казино

  • 2023-07-18 23:15
  • 1644
Самоограничиться? Запросто Новости

Самоограничиться? Запросто

Процедура подачи заявления о самоограничения упрощена

  • 2023-07-07 00:58
  • 519
Последние из легализаторов: Перу Новости

Последние из легализаторов: Перу

Практика самого молодого гемблингового рынка: многим аспектам их регуляции следует поучиться и взрослым рынкам

  • 2023-06-29 22:42
  • 1550
Ваш контент: большой брат наблюдает Новости

Ваш контент: большой брат наблюдает

Регулятор призывает инфлюэнсеров быть осторожными с контентом о гемблинге. Иначе – придется отвечать перед законом

  • 2023-06-27 20:38
  • 1595
Лудомания. Стоит ли волноваться украинцам? Новости

Лудомания. Стоит ли волноваться украинцам?

Презентация первого масштабного исследования игровой зависимости в Украине

  • 2023-06-21 00:21
  • 1622
Когда забирать? КРАИЛ напомнила о сроках выплаты выигрышей Новости

Когда забирать? КРАИЛ напомнила о сроках выплаты выигрышей

О максимальных сроках выплат выигрышей согласно законодательству

  • 2023-05-26 00:44
  • 1268
Больше материалов