21+
2024-08-13 12:23

НБУ ухвалив рішення про обмеження p2p переказів

НБУ обмежує вихідні p2p перекази до 100 тис. грн на місяць. Від лімітів на кількість платежів в установі наразі відмовилися

Про це розповів заступник очільника НБУ Дмитро Олійник, пише “Інтерфакс-Україна“. Офіційно рішення оприлюднять вже в четвер, 15 серпня.

переказ

Обмежень на вхідні перекази поки що не буде, але таку опцію розглядатимуть в майбутньому. 

У зазначену суму не включатимуть волонтерські гроші. 

Як розповів в інтерв’ю “Економічній правді” очільник Нацбанку Андрій Пишний, після анонсування обмежень ще у травні установа отримала шквал критики і нерозуміння. 

“Ми комунікували проблематику цих дропів не лише як небезпеку для державного бюджету, але і як небезпеку для самих фізичних осіб. Адже, віддаючи свої дані, картку, свій рахунок комусь на стороні, ти несеш відповідальність за усе, що з цим рахунком зробили”, – акцентував він. 

Частину часу  присвятили комунікації з волонерами, провели з ними кілька зустрічей.

“Показали, як дизайн запланованого рішення дасть можливість банкам врахувати потреби волонтерів, та дали відповіді на запитання. Градус обговорення знизився”, – акцентував Пишний, пояснивши, чому до ухвалення рішення підійшли саме зараз. 

Нагадаємо, один дроп пропускає через себе 2-2,5 млн грн на рік. Якщо врахувати, що за рік НБУ виявив 80 тис. дропів, навіть за консервативними оцінками, через злочинну схему проводиться близько 200 млрд на рік. Як підсумок, держава недоотримує понад 50 млрд грн податків.